BRANŻA: FINANSE

Duża firma budowlana zlokalizowana w Kanadzie.

Nasz klient zmagał się z problemem obsługi ponad 20 000 faktur miesięcznie od swoich wykonawców. Dział księgowości odpowiedzialny za to zadanie nie był w stanie poradzić sobie z tak dużym obciążeniem pracy.

Wszystkie faktury były wysyłane e-mailem i w formacie PDF. Każda faktura była inna i nie miała uniwersalnego szablonu.

W rezultacie pracownik musiał ręcznie czytać każdą fakturę i wprowadzać wymagane informacje do systemu ERP, ustawiając je w odpowiedniej kolejności według daty płatności. Dopiero po przetworzeniu faktury pracownik mógł dokonać przelewów pieniężnych.
 • ROI: 75%

  Zwrot z inwestycji 75%
 • Wdrożenie:

  Wdrożenie zajeło nam 14 dni
 • Oszczędność:

  120 godzin tygodniowo
 • Koszt:

  $791 miesięcznie

ZADANIA WYKONYWANE PRZEZ ROBOTA:
Nasz zespół opracował metodologię automatyzacji istniejących systemów, przeprowadzania testów rozwiązań i mierzenia parametrów rozwiązania zgodnie z konkretnymi potrzebami klienta. Wprowadziliśmy znaczące ulepszenia i ostatecznie uruchomiliśmy produkcję robota, co umożliwiło naszemu klientowi skuteczne rozwiązanie problemu obsługi ponad 20 000 faktur miesięcznie od wykonawców. Dzięki automatyzacji procesu przetwarzania faktur pracownik został znacząco odciążony, a firma osiągnęła znaczące korzyści w postaci zwiększonej efektywności oraz oszczędności czasu i kosztów.
REZULTAT
W rezultacie robot obsługuje 80% procesu biznesowego. Robot nie ma ograniczeń co do liczby faktur, które może przetworzyć, jest w stanie obsłużyć wszystkie faktury i nigdy się nie męczy ani nie popełnia błędów.
Zadaniem pracownika jest pracować nad raportami generowanymi przez robota i dokonywać przelewów.
Możliwe jest przetworzenie większej liczby faktur. Robot nie popełnia błędów, a proces jest ustandaryzowany. Pracownicy zostali uwolnieni od rutynowej pracy, dzięki czemu mogą skupić się na działaniach wyższego poziomu. Nie ma potrzeby zatrudniania dodatkowych pracowników. Oszczędności z tytułu niezatrudniania dodatkowego pracownika wynoszą około 40 000 USD rocznie.
Automatyzacja zajęła tydzień na opracowanie i kolejny tydzień na testowanie, dostosowanie i wdrożenie. Udało nam się zaoszczędzić około 120 godzin pracy pracowników miesięcznie. Spodziewany zwrot z inwestycji na poziomie co najmniej 75% w ciągu roku.
Czy doświadczasz analogicznych problemów w swojej firmie?
Jeśli tak, zachęcamy do skontaktowania się z nami
Mieliśmy przyjemność automatyzować firmy
Nie krępuj się pisać, dzwonić i odwiedzać nas. Naprawdę uwielbiamy komunikować się z naszymi klientami.
Biuro Kraków:
G1ANT ROBOT SP. Z O. O.
ul. Stepowa 34D
30 - 698 Kraków
NIP: 6751702390
REGON: 383162421

Biuro Londyn:
G1ANT ROBOT LTD
71-75 Shelton Street, Covent Garden
London, England, WC2H 9JQ
Made on
Tilda