Branża: ubezpieczenia

Wiodący dostawca ubezpieczeń w Hiszpanii, klient, ma dobrze ugruntowaną obecność na rynku oraz wyróżniającą się klientelę.

Firma miała problem z nieefektywnym i długotrwałym przetwarzaniem roszczeń, co skutkowało niską ilością obsługiwanych roszczeń dziennie.

Ręczne pobieranie informacji z systemów historycznych oraz walidacja roszczeń przed wypłatą sprawiały, że proces stał się czasochłonny, skomplikowany i podatny na błędy ludzkie. Zainteresowanie organizacji robotyzacją procesów biznesowych (RPA) wynikało z potrzeby zapewnienia doskonałej obsługi i zadowolenia klienta poprzez szybkie przetwarzanie roszczeń i natychmiastową płatność.
 • ROI: 50%

  Zwrot z inwestycji 50%
 • Wdrożenie:

  Wdrożenie zajeło nam 21 dni
 • Oszczędność:

  40 godzin tygodniowo
 • Koszt:

  EURO 1186 miesięcznie

ZADANIA WYKONYWANE PRZEZ ROBOTA:
Nasz zespół opracował metodologię automatyzacji istniejących systemów, po czym przeprowadzono testy proponowanych rozwiązań. W trakcie fazy testów zauważono, że niektóre obecne rozwiązania były niespójne, co skłoniło nas do usystematyzowania danych w różnych systemach podczas procesu automatyzacji. Następnie przeprowadzono pomiar parametrów rozwiązania, dostosowując je do indywidualnych potrzeb klienta. Po wprowadzeniu ulepszeń, uruchomiono produkcję robota, który miał na celu usprawnienie procesów biznesowych w firmie klienta.
REZULTAT
Wynikiem jest to, że robot zajmuje się 80% procesu biznesowego. Robot nie ma ograniczeń co do liczby faktur, które może przetworzyć, jest w stanie obsłużyć wszystkie faktury i nigdy nie męczy się ani nie popełnia błędów.
Zadaniem pracownika jest praca nad raportami generowanymi przez robota i dokonywanie transferów.
Możliwe jest przetworzenie większej liczby faktur. Robot nie popełnia się błędów, a proces jest ustandaryzowany. Pracownicy zostali uwolnieni od rutynowej pracy, dzięki czemu mogą skoncentrować się na działaniach wyższego szczebla. Nie ma potrzeby zatrudniania dodatkowych pracowników. Oszczędności na zatrudnieniu kolejnego pracownika wynoszą około 40 tysięcy USD rocznie.
Automatyzacja zajęła tydzień na opracowanie i kolejny tydzień na testowanie, dostosowywanie i wdrażanie. Udało się zaoszczędzić około 120 godzin czasu pracowników miesięcznie. Oczekiwany zwrot z inwestycji na rok wynosi co najmniej 75%.
Czy doświadczasz analogicznych problemów w swojej firmie?
Jeśli tak, zachęcamy do skontaktowania się z nami
Mieliśmy przyjemność automatyzować firmy
Nie krępuj się pisać, dzwonić i odwiedzać nas. Naprawdę uwielbiamy komunikować się z naszymi klientami.
Biuro Kraków:
G1ANT ROBOT SP. Z O. O.
ul. Stepowa 34D
30 - 698 Kraków
NIP: 6751702390
REGON: 383162421

Biuro Londyn:
G1ANT ROBOT LTD
71-75 Shelton Street, Covent Garden
London, England, WC2H 9JQ
Made on
Tilda