Branża: logistyka

Firma z Francji specjalizuje się w usługach transportowych i zarządzaniu łańcuchem dostaw, słynąc z floty wynajmowanych ciężarówek oraz dedykowanego transportu dla 50 000 klientów produkujących towary konsumpcyjne.

Nasz Klient otrzymywał faktury za paliwo w formie nieustrukturyzowanej. W celu uregulowania należności wobec dostawców i sprzedawców konieczne było przekształcenie faktur w strukturyzowany format. Element ten miał kluczowe znaczenie dla podstawowej działalności klienta. Faktura wymagała ręcznej walidacji i integracji z systemem. Klient wyraził życzenie, aby zautomatyzować cały proces.
 • ROI: 145%

  Zwrot z inwestycji 145%
 • Wdrożenie:

  Wdrożenie zajeło nam 34 dni
 • Oszczędność:

  436 godzin miesięcznie
 • Koszt:

  EURO 17739 opłata jednorazowa

ZADANIA WYKONYWANE PRZEZ ROBOTA:
Robot automatyzujący proces przetwarzania faktur za paliwo ułatwił obsługę niezależnie od różnorodności formatów i kanałów przesyłania stosowanych przez dostawców. Nasz zespół w pierwszej fazie skupił się na ujednoliceniu odbioru faktur od wszystkich dostawców, uwzględniając te przesyłane mailowo oraz za pośrednictwem tradycyjnej poczty. Realizacja tego zadania wymagała wprowadzenia faktur papierowych do systemu w sposób umożliwiający ich strukturyzację po zeskanowaniu oraz odpowiednie przechowywanie w folderach klienta. Dzięki temu, zarówno faktury elektroniczne, jak i papierowe mogły być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, co przyczyniło się do zwiększenia efektywności procesu i zadowolenia klienta.
REZULTAT
Firma z sukcesem zredukowała czas przetwarzania kosztów paliwa dzięki wdrożeniu automatyzacji procesów roboczych (RPA), która umożliwiła odczyt e-maili bezpośrednio od dostawców i kontrahentów, a także automatyczne pobieranie faktur wraz z załącznikami. Dzięki temu rozwiązaniu, odpowiednie dane z faktur są pobierane i przekształcane w sposób zautomatyzowany, co znacznie zwiększa wydajność i jakość przetwarzania danych. Roboty RPA są odpowiedzialne za walidację, integrację oraz oczyszczanie danych, a także automatyczne formatowanie arkuszy kalkulacyjnych w pożądany format. Co równie ważne, nasz Klient osiągnął dodatkowe korzyści z wdrożenia RPA, mianowicie znaczne zmniejszenie frustracji pracowników z powodu częstych pytań o płatność ze strony dostawców oraz uniknięcie kosztów kar wynikających z nieterminowej płatności faktur.
Czy doświadczasz analogicznych problemów w swojej firmie?
Jeśli tak, zachęcamy do skontaktowania się z nami
Mieliśmy przyjemność automatyzować firmy
Nie krępuj się pisać, dzwonić i odwiedzać nas. Naprawdę uwielbiamy komunikować się z naszymi klientami.
Biuro Kraków:
G1ANT ROBOT SP. Z O. O.
ul. Stepowa 34D
30 - 698 Kraków
NIP: 6751702390
REGON: 383162421

Biuro Londyn:
G1ANT ROBOT LTD
71-75 Shelton Street, Covent Garden
London, England, WC2H 9JQ
Made on
Tilda