Branża: Energia & Usługi publiczne

Dostawca energii z Niemiec ma około 20% udziału w rynku gazu przemysłowego i komercyjnego, oraz około 30% udziału w sprzedaży energii elektrycznej klientom mieszkaniowym i komercyjnym.

Klient miał problem z kosztami outsourcingu oraz przetwarzaniem i obsługą faktur. Dzięki zastosowaniu robotyzacji procesów biznesowych (RPA), firma osiągnęła oszczędności, przyspieszyła płatności i zmniejszyła zadłużenie. Ponadto, dzięki wykorzystaniu robotów, firma była w stanie skalować swoją działalność i zmniejszyć czas obsługi oraz wskaźniki błędów. Ostatecznie, organizacja zwiększyła swoje doświadczenie w dziedzinie RPA, rozszerzając jego zastosowanie na funkcje sprzedażowe, finansowe, ICT i HR.
 • ROI: 170%

  Zwrot z inwestycji 170%
  Redukcja błędów o 90%
 • Wdrożenie:

  Wdrożenie zajeło nam 64 dni, wciąż automatyzujemy inne procesy
 • Oszczędność:

  400 godzin dziennie
 • Koszt:

  EURO 10852 kwartalnie

ZADANIA WYKONYWANE PRZEZ ROBOTA:
Rozpoczynając współpracę z Klientem, przeprowadziliśmy audyt i zrozumieliśmy logikę jego działania. Następnie skupiliśmy się na jednym procesie, aby stopniowo poznać całą sieć powiązanych systemów i procesów. W rezultacie, nasz Klient zdecydował się na budowę kolejnych robotów, a nasze wdrożenia trwają do dziś. Przykładowy robot działa w programach MS Office, kontaktuje dostawcę zewnętrznej sieci firmy oczekując na odpowiedź, rozwiązuje brak odczytu licznika w SAP ERP, kontaktuje się z witrynami osób trzecich i wiele więcej. Wykorzystanie robota poza godzinami pracy umożliwiło firmie szybkie skalowanie działalności, aby sprostać szczytom obciążenia, co zaowocowało zmniejszeniem czasu obsługi i znacznie niższymi wskaźnikami błędów. Po zakończeniu programu fakturowania, organizacja rozszerzyła swoje doświadczenie w dziedzinie RPA na funkcje sprzedażowe, finansowe, ICT i HR.
REZULTAT
Firma z sukcesem zredukowała czas przetwarzania kosztów paliwa dzięki wdrożeniu automatyzacji procesów roboczych (RPA), która umożliwiła odczyt e-maili bezpośrednio od dostawców i kontrahentów, a także automatyczne pobieranie faktur wraz z załącznikami. Dzięki temu rozwiązaniu, odpowiednie dane z faktur są pobierane i przekształcane w sposób zautomatyzowany, co znacznie zwiększa wydajność i jakość przetwarzania danych. Roboty RPA są odpowiedzialne za walidację, integrację oraz oczyszczanie danych, a także automatyczne formatowanie arkuszy kalkulacyjnych w pożądany format. Co równie ważne, nasz Klient osiągnął dodatkowe korzyści z wdrożenia RPA, mianowicie znaczne zmniejszenie frustracji pracowników z powodu częstych pytań o płatność ze strony dostawców oraz uniknięcie kosztów kar wynikających z nieterminowej płatności faktur.
Czy doświadczasz analogicznych problemów w swojej firmie?
Jeśli tak, zachęcamy do skontaktowania się z nami
Mieliśmy przyjemność automatyzować firmy
Nie krępuj się pisać, dzwonić i odwiedzać nas. Naprawdę uwielbiamy komunikować się z naszymi klientami.
Biuro Kraków:
G1ANT ROBOT SP. Z O. O.
ul. Stepowa 34D
30 - 698 Kraków
NIP: 6751702390
REGON: 383162421

Biuro Londyn:
G1ANT ROBOT LTD
71-75 Shelton Street, Covent Garden
London, England, WC2H 9JQ
Made on
Tilda